מה דעתך על עבודה באחת מהשגרירויות של ישראל ברחבי העולם כנציג משרד החוץ?
לייצג את ישראל בכבוד - עבודה בשגרירות ישראל בעולם
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
חיפוש באתר
יצירת קשר
מאמרים אחרונים

לעבוד באחת מהשגרירויות שלנו בעולם

Hebrew
תאריך: 15/09/2014 15:06   

באופן כללי, משרד החוץ אמון על גיבוש וביצוע מדיניות החוץ של הממשלה ועל הסברתה. הוא מייצג ומסביר את המדינה ואת עמדתה בנושאים מגוונים, מארח נציגויות של ממשלות זרות וארגונים בינלאומיים ומתוקף תפקידו אחראי על ניהול יחסיה הבינלאומיים של ישראל, הכוללים בין היתר שמירה וחיזוק הקשרים הקיימים, עידוד ופיתוח קשרים חדשים והצלחתם של שיתופי פעולה ובנוסף משרד החוץ  גם משמש ככלי עזר מרכזי בשמירה ובטיפוח הקשרים עם יהודים בתפוצות.

מלבד משרד החוץ אשר ממוקם בירושלים, הדרך לייצג את מדינת ישראל ולדאוג לאינטרסים וליחסים דיפלומטים תקינים, היא באמצעות שלוחות של המשרד המפוזרות ברחבי העולם שנקראות שגרירויות.

שגרירות היא נציגות דיפלומטית הנמצאת בשטחה הריבוני של מדינה אחרת, המטרה של השגרירות היא לשמר לטפח ולפתח את הקשר עם המדינה הזרה דרך טיפול בנושאים מדיניים וצבאים הקשורים לשתי המדינות כמו פתרון בעיות בקשרי מסחר, טיפול באשרות שהייה ועוד.

לישראל יש למעלה מ- 90 משלחות דיפלומטיות ומתוכן 70 שגרירות אשר פרושות ברחבי העולם. ניתן לעבוד בשגרירות ישראל בחוץ לארץ, בעבודות מגוונות ומאתגרות, כשהיתרון הבולט בעבודה מסוג זה הוא אפשרויות הקידום בתוך המשרד, יחד עם תנאים טובים למתאימים. 

עבודות אפשריות בשגרירות ישראל עבודה בשגרירות ישראל

שגרירות ישראל מעסיקה אזרחים ישראלים בכל התחומים, החל מפקידי קבלה, נותני שירות, עוזרים לנספחים ועד לדיפלומטים אשר מנהלים את יחסי החוץ של ישראל.

העבודה בחו"ל בשגרירות כוללת מתן מענה לישראלים ולמקומיים במגוון נושאים ויש אפשרויות קידום רבות.

קיראו בנושא: אפשרויות עבודה באירופה למחזיקי דרכון אירופאי

כלל עובדי השגרירות נהנים מתנאים סוציאליים מלאים, דיור, ארוחות, טיסות ומשכר גבוה בהרבה מהשכר הממוצע במשק.

שכר התחלתי לעובדים אדמניסטרטיביים בשגרירויות במדינות אירופה, הוא כ- 5,500 יורו לחודש.

כאשר מתקבלים לאחת המשרות בשגרירות כל ענייני הבירוקרטיה הכרוכים במעבר למדינה זרה, הכוללים אישורי שהייה ואישורי עבודה, מטופלים על ידי השגרירות ובסופו של דבר מדובר בעבודה ממשלית בשירות המדינה.

אחד התפקידים הנדרשים ביותר בשגרירויות בחו"ל הוא בתחום האבטחה, תפקיד המאבטח מתאים לחיילים משוחררים, בעלי עבר קרבי אשר עברו את מסלול רובאי 05.

לפני הקבלה לעבודה כמאבטח בשגרירות, ייעברו המועמדים מסלול הכשרה מורכב, לכן חשוב להיות בעל כושר קרבי. בעת הקבלה לעבודה כמאבטח, לא ידע המועמד באיזה מקום בעולם הוא יוצב וכמו כן במשך תקופת החוזה, יכולה להתבצע העברתו בין שגריריות במדינות שונות.

לקריאה נוספת: עבודה בבידוק בטחוני בשדות התעופה

תנאי העסקה

השגרירות מציעה תנאים מצוינים למתקבלים, כגון כרטיסי טיסה, מקום לינה וארוחות ללא עלות, תנאים סוציאליים ובונוסים כספיים והוצאות.

השכר של מאבטח יעלה בהתאם לדרגת הסיכון וככל שהמדינה בה יוצב היא עוינת ובטווח סיכון גבוה יותר, המשכורת תהיה גבוהה יותר. שכר של מאבטח בשגרירויות במדינות אירופה, הוא כ- 6,000 יורו בחודש.

קבלה לתפקיד דיפלומטי בשגרירות היא מורכבת יותר, על מנת לעלות על המסלול הדיפלומטי בדרך להיות שגריר יש להתקבל לקורס צוערים, קורס יוקרתי מאוד של משרד החוץ.

התנאים המקדימים להתקבלות לקורס זה הם תעודת זהות ישראלית, תואר ראשון ממוסד מוכר ושליטה בשפה האנגלית. בכל שנה נרשמים כ- 2,000 מועמדים לקורס אך רק כעשרים מהם יבחרו להשתתף בו.

במהלך הקורס יוכשרו הצוערים לתפקידים מדיניים ובתום הקורס יעברו המסיימים, מסלול הכשרה בן חמש שנים.

עבודה בשגרירות ניתן למצוא על ידי מכרזים שמתפרסמים באמצעי המדיה השונים. במכרזים אלה ניתן לראות את התפקיד המוצע ואת התנאים המקדימים לקבלה.

עבודה בשגרירות יכולה להיות תחילתה של קריירה דיפלומטית או עבודה זמנית ומאתגרת בשירות מדינת ישראל.

לקריאה נוספת: עבודות בחו"ל לסטודנטים

ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור