מידע על שגרירויות ונציגויות של ישראל במדינות שונות בעולם - טיפים לעובדים בחו"ל
שגרירויות ישראל בעולם - מידע לשוהים / עובדים בחו"ל
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
חיפוש באתר
יצירת קשר
מאמרים אחרונים

שגרירויות ונציגיות ישראל במדינות העולם

Hebrew
  

כאשר חלילה נעלם מטייל ישראלי באחד מהטרקים הרבים במדינות המזרח, בדרום אמריקה או בכל מדינה אחרת על פני הגלובוס, פונה משרד החוץ אל שגרירות ישראל באותה מדינה ויחד הם נרתמים במלוא המרץ למצוא את המטייל ולהשיבו בשלום לארץ ואל משפחתו.שגרירויות ישראל בעולם

באותה מידה, אם חלילה מתחולל אסון הומניטארי במדינה זרה כלשהי, מתגייסת השגרירות באותה מדינה כדי למצוא, לטפל ולסעוד את הישראלים שנפגעו או היו מעורבים באירוע.

השגרירות היא, למעשה, נציגות ישראל במדינה זרה שאחת ממטרותיה העיקריות היא לשרת את הישראלים הנמצאים באותה שעה במדינה הזרה.

שגרירות ישראל במדינה זרה

בלשון החוק, השגרירות היא נציגות דיפלומטית של מדינה אחת בשטחה של מדינה אחרת,

כאשר השגריר הוא מנהל השגרירות ונחשב לבעל הדרגה הגבוהה ביותר במערך הנציגות הדיפלומטית.

קיומה של שגרירות במדינה אחרת נחשבת להכרה של המדינה המארחת בריבונותה ובכוחה של המדינה בעלת השגרירות.

תפקידיה העיקריים של השגרירות כוללים, בין השאר: טיפול שוטף בנושאים מדיניים משותפים לשתי המדינות; עידוד קשרים פוליטיים, חברתיים ותרבותיים בין המדינות; פתרון של בעיות בקשרי הסחר בין המדינות; סיוע לאזרחי המדינה הנקלעים למצוקה וטיפול בבקשות שונות להיכנס למדינה בה נמצאת השגרירות.

עזרה לאזרחי ישראל מחוץ לגבולות הארץ

החטיבה הקונסולרית בשגרירות היא הממונה על מתן מענה מקיף לאזרחים ישראלים השוהים מחוץ לגבולות הארץ. באמצעות הנציגויות השונות הפזורות במדינות רבות על פני הגלובוס יכולה המדינה לעזור לאזרחיה בנושאים שונים ובעיקר בעיתות מצוקה גם הרחק מגבולות הארץ.

בשנים האחרונות אף התרחב מאוד מגוון התחומים בהם מטפלות השגרירות והחטיבה הקונסולארית, הן בנושאים הקשורים לאזרחי ישראל השוהים תקופה קצרה במדינת היעד והן בנושאים הקשורים לאזרחי המדינה הזרה המעוניינים להדק את הקשרים עם ישראל ואף לשקול עלייה.

נוסף לכך, מקיימת החטיבה הקונסולרית קשר קבוע עם הנציגויות הזרות בישראל במטרה לשרת את האינטרסים של אזרחיהן, ונעזרת בהן לטיפול באזרחים ישראלים בחוץ לארץ.

החטיבה מסייעת ועוזרת לאזרחים ישראלים הנקלעים למצוקות שונות בחו"ל, החל מחילוץ מטיילים שהלכו לאיבוד בשטח או נקלעו למזג אוויר סוער, דרך דאגה לטיפול רפואי ותיאום מול הגורמים המקומיים ומול גורמים בישראל, וכלה בדאגה לנושאים בירוקראטיים שונים, כדוגמת אובדן או גנבה של הדרכון.

הסיוע הניתן לישראלים בחו"ל על-ידי השגרירות נחשב למוביל בתחומו בעולם, ומדי יום ביומו זוכים ישראלים רבים במקומות שונים בעולם לשירות אדיב ומסור של עובדי השגרירות.

שגרירויות ישראל בעולם

לישראל ישנן כיום שגרירויות רבות כמעט בכל פינה ועיר בעולם:

שגרירות ישראל באוזבקיסטאן בעיר טשקנט, שגרירות ישראל באיטליה בעיר רומא, שגרירות ישראל בארצות הברית בעיר וושינגטון, שגרירות ישראל באוסטרליה בעיר קנברה, שגרירות ישראל בארגנטינה בעיר בואנוס איירס, שגרירות ישראל באירלנד בעיר דבלין, שגרירות ישראל באורוגואי בעיר מונטבידאו, שגרירות ישראל באתיופיה בעיר אדיס אבבה, שגרירות ישראל בבריטניה בעיר לונדון, שגרירות ישראל בגרמניה בעיר ברלין ושגרירות ישראל בהודו בעיר דלהי הם רק חלק קטן ביותר של שגרירויות ישראל הרבות בכל רחביי העולם.

שאלות על שגרירויות ונציגויות ישראל בחו"ל? פנו אלינו!

מידע חשוב לעובדים בחו"ל - היכן ממוקמת שגרירות ישראל במדינה שבה אתה עובד? אילו שירותים ומתי נהוג לפנות אל שגרירויות ישראל ברחבי העולם?