עבודה בחו"ל - כל אפשרויות התעסוקה בעולם! רוצים לגור במדינה אחרת ולעבוד בסביבה ישראלית? אולי כדאי לכם לשקול עבודה בבידוק בטחוני בשדות תעופה ברחבי העולם.
עבודה בבידוק בטחוני בשדות תעופה בחו"ל
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
חיפוש באתר
יצירת קשר
מאמרים אחרונים

עבודה בסביבה ישראלית בחו''ל - בידוק בטחוני בשדה

Hebrew
  

בידוק בטחוני בשדה התעופה הוא אחד התפקידים הנחשקים ביותר על רבים, משום שהוא מאפשר למי שעובד במקצוע הזה את האפשרות לטייל בעולם ולהיות במדינות אחרות כחלק מן העבודה ללא תשלום על כרטיס הטיסה.

בודק בטחוני הוא זה שאחראי על המעבר הסדיר של נוסעים הנכנסים לנמל התעופה בטרם הם עולים למטוס.בידוק ביטחוני בודק בטחוני אחראי על אבטחה של נוסעי המטוס.

הוא בודק את הכבודה של הנוסע ומנסה לזהות איומים פוטנציאליים עוד בטרם יצליחו לגרום לנזק שהם מתכננים.

בודק בטחוני משלב בתפקיד שלו שני אלמנטים מאוד חשובים של רשות שדות התעופה, בין אם בארץ ובין אם בבמסגרת עבודה בחו"ל. מצד אחד, הבודק הבטחוני, כשמו כן הוא, בודק בטחוני.

המשימה שלו היא לבדוק את הכבודה של הנוסעים שנכנסים לטרמינל בכדי לסנן את כל מי שלא מגיע לשדה התעופה בכדי לטוס וליהנות מן הטיסה, אלא בא בכדי להוות איום.

האלמנט השני שאותו מבקש הבודק ליישם הוא העניין החזותי. התפקיד הוא תפקיד פרונטלי לחלוטין ויש קשר מלא בין הבודק ובין הנוסע.

בדומה לתפקיד הייצוגי של דיילי אוויר, הבודק הבטחוני חייב לשלב בין שני הדברים, מאחר והוא מייצג את רשות שדות התעופה בתפקיד שהוא ממלא.

דרישות התפקיד

בכדי להיות בודק בטחוני, יש לעמוד במספר דרישות בסיסיות, על מנת שהתפקיד יוכל להתבצע על הצד הטוב ביותר, כך שכדאי להעיף מבט בדרישות עוד בטרם הכנת קורות חיים.

ראשית, כל מי שמעוניין בתפקיד צריך להיות לאחר שירות צבאי מלא או לחילופין לאחר שירות לאומי.

בנוסף לכך, הבודק צריך להיות בעל 12 שנות לימוד לפחות, מאחר וההשכלה היא תנאי לבחינת האדם עצמו. תנאי נוסף שהמועמד חייב להראות בקיאות בו הוא ידיעת השפה האנגלית.

מדובר בעבודה שיש בה צורך לתקשר עם אנשים שהם אינם רק אזרחי ישראל ואינם אך ורק דוברי השפה העברית, אלא אזרחים ממדינות אחרות בעולם, שמתקשרים האחד עם השני באמצעות השפה האנגלית הנפוצה.

גם המצב הבריאותי חייב להיות שיקול בבחירת המועמדים. מועמד לתפקיד חייב להיות בריא הן בגופו והן בנפשו, כך למשל עיוורון צבעים הוא בעייתי בתפקיד מסוג זה, מכיוון שיש צורך לזהות צבעים של פריטים.

איך מגיעים לתפקיד והיכן עובדים?

העבודה היא דרך רשות שדות התעופה והיא יכולה להיות גם בארץ באחד משדות התעופה שנמצאים בה, בין אם מדובר בנמל התעופה בן גוריון או באחד מנמלי התעופה הקטנים יותר, בשדה דב ובאילת.

קראו על: אפשרויות עבודה לסטודנטים

ניתן להגיע לתפקיד המדובר דרך רשות שדות התעופה או דרך אחת מחברות הטיסה שדורשות את התפקיד לפעילות השוטפת של החברה.

לכל אחת מן החברות יש את הדרישות המיוחדות שלה ואת תנאי העבודה שלה, משום שישנם בודקים בטחוניים שפועלים בשדות התעופה בעולם כחלק מן השירות שחברת התעופה נותנת לנוסעים שלה בלבד.

במידה ויש לחברת התעופה צורך בבודקים בטחוניים במינכן, לדוגמא, היא תדאג לספק לכם מקומות עבודה באירופה, בתור עובדי חברה שתפקידם יהיה לבדוק את הכבודה של מי שטס עם החברה הזו ליעדים אחרים, ובפרט לישראל.

מומלץ לקרוא על: אפשרויות עבודה בארה"ב