מחפש עבודה כמנעולן באחת מארצות העולם? בוא לקרוא את כל מה שחושב לדעת לצורך מציאת עבודה מתאימה...
עבודה כמנעולן בחו"ל – פריצת מנעולים לפי החוק באחת מארצות העולם
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
חיפוש באתר
יצירת קשר
מאמרים אחרונים

לעבוד כמנעולן באחת מארצות העולם

Hebrew
תאריך: 17/08/2014 11:15   

מנעולן הוא איש מקצוע נותן שירות, המתמחה בפריצת מנעולים עבור אנשים אשר ננעלו מחוץ לביתם, למשרד, למכונית וכדומה.

שירותים נוספים כוללים תיקון דלתות ומנעולים, הוצאת מפתחות שבורים, שחזור מפתחות לבית ולרכב והתקנת אזעקות. ישראלים רבים מאיישים את משרת המנעולן במדינות שונות בעולם הן באירופה ובעיקר בארה"ב.

דרישות ותנאי עבודה

באופן כללי, כדי לעבוד כמנעולן בחו"ל, אין צורך בנסיון קודם, לעומת זאת רצוי שתהיה יכולת טכנית גבוהה ואנגלית ברמה סבירה כדי שתוכל לתקשר עם הלקוחות.

בתחילת העבודה עוברים הכשרה אשר כוללת מספר שבועות, בהם המתלמד מתלווה למנעולן מנוסה ולמי שעבר הכשרה מקצועית כבר בישראל, למשל דרך לשכת התעסוקה, מתבצעת השלמת הכשרה תוך התאמה לשוק האמריקאי.

לאחר ההכשרה המנעולן הוא בעל מקצוע עצמאי לחלוטין אך תנאי העבודה משתנים בין החברות השונות ולכן כדאי לברר ולהשוות לפני שבוחרים בחברה מסויימת.

יש חברות אשר נותנות בונוסים על מכירת מנעולים ואביזרים ובחברות אחרות העבודה היא עם תלוש משכורת קבוע וללא תלות במכירות.

יש חברות אשר מספקות רכב, טלפון נייד, ציוד ומדים של החברה, אך לעיתים תדרש השקעה ראשונית עבור רכב, כלי עבודה, GPS ומנעולים.

השקעה שכזו יכולה להגיע עד לסכום של כ- 5000 דולר, אבל תוך חודש של עבודה לכל היותר היא תחזיר את עצמה. לעומת עובדים בעגלות, מנעולן הינו אחראי בלעדית על תשלומי שכר הדירה והכלכלה.

לקריאה נוספת: עבודה בקניונים בחו''ל

לרוב נדרשת זמינות של 24/7 וקריאות מתרחשות גם בסופי שבוע ובשעות הקטנות של הלילה. מצד שני יש חברות, בעיקר באנגליה, אשר מאפשרות יום או יומיים חופשיים במהלך השבוע וחברות אחרות, בהן עובדים במשמרות של 8 שעות.

בארצות הברית, מנעולן ישתכר בין 1000 ל- 1500 דולר, בבריטניה שם השכר עולה עם הנסיון והוותק מדובר בכ- 700 עד 1500 פאונד, בקנדה הממוצע הינו כ- 1350 דולר קנדי ובאוסטרליה התגמול עומד על כ- 1500 דולר אוסטרלי.

האם עבודה כמנעולן בחו"ל חוקית?עבודה מנעולן

בכדי לעבוד כמנעולן בארצות הברית, קנדה, אוסטרליה ובריטניה, עליכם להיות חוקיים ובעלי אישורי עבודה.

לקריאה נוספת: ויזת עבודה לסטודנטים בארה''ב ובכלל

ניו זילנד היא המדינה היחידה שמאפשרת למספר ישראלים מידי שנה להוציא ויזת עבודה ללא תלות בחברה כלשהי.

למי שאין בבעלותו דרכון זר, קיימת האפשרות להוציא ויזת עבודה אשר נועדה לאפשר לחברות מקומיות לייבא עובדים זרים למדינה, פעולה זו קושרת אותך לחברה אשר הוציאה עבורך את הויזה ומחייבת אותך לעבוד רק בחברה זו.

במקרים מסויימים מעסיקים עלולים לשכנע אותך להיכנס למדינה ללא ויזה או עם ויזת תייר תוך הבטחות לספק לך ויזת עבודה אחרי הגעתך למדינה, אך מצב זה מעמיד אותך בסיכון רב ובאפשרות להיתפס על עבודה לא חוקית ואז לספוג קנס, להיכנס למעצר ולבסוף אתה עלול להיות מגורש מהמדינה עם איסור כניסה חוזרת לשנים רבות.

בבריטניה ניתן לעבוד באופן חוקי גם עם ויזת סטודנט, המותנה בלימודים במוסד להשכלה גבוהה וחברות רבות שמציעות עבודה חוקית, למעשה ישיגו לך ויזת סטודנט. באוסטרליה ויזת סטודנט הינה האופציה היחידה לעבודה חוקית.

חסרונות
אמנם מדובר על שעות עבודה קצרות, אך הדרישה לזמינות של 24 שעות בהחלט לא מתאימה לכל אחד. עקב ההכשרה והתמיכה בעובד החדש, חברות רבות ידרשו מינימום התמדה של חצי שנה ולכן עבודה זו אינה מתאימה לאנשים אשר מעוניינים בעבודה זמנית של חודשים ספורים.

יתרונות
בארצות הברית כמו בתחומים רבים אחרים, גם תחום המנעולנות נשלט על ידי ישראלים, כך שיש סיכוי טוב להתקבל, להתקדם ואפילו להיכנס לשותפות ולפתיחת חברה משגשגת משלך. כמו כן, מנעולנות היא עבודה אשר אינה תלויה בעונה ולכן לאורך כל השנה יש את אותה כמות עבודה.

לקריאה נוספת: להיות אופר הארצות הברית

בנוסף, העבודה עצמה קלה מבחינה מעשית ונמשכת רק שעות מעטות מדי יום, זאת כמובן ביחס לעבודות אחרות כמו בחברת הובלות או במכירה, אשר נמשכות שעות רבות ודורשות פעילות פיזית.

במידה והחלטתם לשוב לישראל, החדשות הטובות הן שכבר רכשתם מקצוע ונסיון ולכן תוכלו להתחיל ולעבוד מיד במקצוע המנעולנות שגם בארץ הוא מקצוע רווחי למדי.

קיראו באתר על: לימודים אקדמאים בארה"ב

ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור