פורטל עבודה בחו"ל - החלטתם לעבור לאנגליה בשביל ללמוד או לעבוד ואין לכם איפה לגור? לפניכם מידע מקיף בנושא
מגורים באנגליה - כל אפשרויות הלינה והמגורים
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
חיפוש באתר
יצירת קשר
מאמרים אחרונים

המדריך לאפשרויות הלינה והמגורים באנגליה

Hebrew
  

אז איפה ישנים באנגליה?

אחרי שנפרדתם מהמשפחה בישראל, הגעתם לאנגליה, ומצאתם עבודה, בעצם נשאר רק דבר אחד עוד לעשות – למצוא מקום לגור. 

בעמוד זה, ננסה לעזור במעט לקבל את ההחלטה בדבר מקום המגורים המועדף עם הגעתכם לאי הבריטי, נציע אפשרויות לינה שונות ונמליץ איזו אופציה כדאית ולמי.
 


איפה אפשר לגור באנגליה?

בניגוד למדינות המחזיקות בשטח גדול, האי הבריטי הינו קטן יחסית ונתון זה משחק תפקיד משמעותי בבחירת אופציית המגורים המועדפת באי בכלל, ובאנגליה בפרט.

רוב האנשים שמגיעים לאנגליה, בוחרים להתגורר באזור לונדון. לונדון היא לא רק עיר הבירה אלא גם העיר הגדולה ביותר עם מעל 7 מיליון איש בסה"כ. מה זה אומר מבחינת מגורים? צפוף. מאוד צפוף.

השלכות נוספות שיש לגודל המדינה ולצפיפות היא במחירי הדירות באזורים המבוקשים שהינם גבוהים מאוד.

אז כמה אמור לעלות לי לגור באנגליה?

השאלה האמיתית היא, איפה אתם רוצים לגור. בהנחה שאכן מדובר על לונדון, המחירים, כאמור, יכולים להיות גבוהים מאוד. במיוחד אם מדובר על מרכז העיר. שכירת דירה לא גדולה באזור טוב בלונדון יכולה בקלות לעבור את קו האלף ליש"ט בחודש וזה עוד מבלי לפרט את ההוצאות הנוספות כגון חשמל, מים, גז, מיסים ושאר ההוצאות הקבועות.

אם מתגוררים מחוץ למרכז לונדון, המחיר יירד משמעותית אך תצטרכו לשלם על נסיעות על מנת להגיע למרכז העיר (או לחילופין אם אתם מתכוונים לקנות רכב, אז להוציא הוצאות דלק).

עם זאת, שכירת דירה מהווה אופציה מאוד מקובלת למגורים בלונדון וכדאית בעיקר בגלל הגמישות שלה. אם אתם מתכוונים להגיע לאנגליה לזמן קצר יחסית שכירת דירה תהווה כמעט האופציה הרצינית היחידה שלכם, שכן מגורים במלונות לא יהיו כדאיים מבחינה כלכלית וקניית דירה אינה אופציה רלוונטית.

בחירת מקום מגורים

הבחירה במקום המגורים באנגליה, צריכה להתבסס על פרמטרים שונים. סוגיית התחבורה הציבורית למשל היא חשובה. אם מדובר בלונדון, כדאי לוודא שמתגוררים בסמוך לתחנת רכבת תחתית על מנת להקל על יכולת התנועה שלכם בתוך העיר.

מעבר לכך, צריך להחליט אם רוצים דירה מאובזרת ומרוהטת או דירה ריקה מתוכן. מובן, שדירה מרוהטת תעלה יותר, אך בהתאם גם תיתן תחושה של בית, ותחסוך כסף בקניית ריהוט לבית.

שיקול נוסף הוא האזור. ישראלים שרוצים להרגיש בבית, יכולים להתמקם בשכונות גולדרס גרין והנדון אשר בלונדון ובהן נמצאות הקהילות היהודיות (זה מקל מאוד על מציאת אוכל כשר, בתי כנסת וכו' למי שזה חשוב לו).

ומה אם אני לא רוצה לשכור דירה? 

קיימות באנגליה גם אפשרויות לינה יותר בסיסיות כמו בכל מקום אחר. אפשרויות אלו כוללות אפשרויות לינה כגון בתי מלון, אתרי קמפינג וכדומה.

אפשרויות אלו טובות רק למי שמתכנן טיול קצר יחסית באנגליה ואינן כדאיות למי שמתכנן שהות ארוכה יותר (לימודים או עבודה באנגליה).

אז שיהיה בהצלחה, ושהות נעימה באנגליה.