פורטל עבודה בחו"ל - רוצים ללמוד רפואה בחו"ל? המאמר הבא בשבילכם! כל הטיפים שצריך לדעת לקראת לימודים בחו"ל
לימודי רפואה בחו"ל - כל מה שצריך לדעת
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
חיפוש באתר
יצירת קשר
מאמרים אחרונים

חולמים ללמוד רפואה בחו''ל?

Hebrew
  

 בתי הספר לרפואה בישראל מתפוצצים מרוב ביקוש וכתוצאה מכך מעלים את דרישות הקבלה בצורה חדה, משאירים ישראלים רבים אשר חלומם הוא ללמוד רפואה, מחוץ למערכת הלימודים, ושולחים אותם לחפש מקצועות אלטרנטיביים.

משום כך, עלתה בשנים האחרונות הפופולאריות של לימודים בחו"ל. האוניברסיטאות בחו"ל מאפשרות חיים קלים יותר לסטודנטים בדרישות הקבלה, ולעיתים אף זולים יותר בהרשמה לתואר.

איפה ניתן ללמוד רפואה בחו"ל?

סטודנטים ישראלים מראים העדפה ברורה לאזורים מסוימים בעולם על פני אזורים אחרים. כך למשל מדינות מזרח אירופה: הונגריה, צ'כיה, פולין ורומניה זוכות לעדנה בקרב הסטודנטים (ההערכה היא, כי סך הכל כ- 90% מהסטודנטים הישראלים לומדים באירופה).

לצד מדינות אלו ניתן להוסיף גם את איטליה ומדינות בצפון אמריקה כגון ארה"ב או קנדה.

מה צריך כדי להתקבל ללימודי רפואה ?

אחת הסיבות שלימודי רפואה בחו"ל הם פופולאריים בקרב הסטודנטים הישראלים הן דרישות הקבלה הנמוכות, יחסית למקובל בארץ.לימודי רפואה בחול

מובן, שכל מוסד לימודים מחזיק בדרישות קבלה שונות אך ככלל, תעודת בגרות עם ציונים טובים, ובחינות כניסה למוסד הספציפי הם מה שתידרשו אליו.

אסור לשכוח שעל אף שהליך הקבלה הוא קצר ופשוט יותר יחסית להליך הקבלה בארץ, לקראת סוף התואר תזדקקו לעבור בחינות רישוי והסמכה בישראל ולבצע התאמה של החומר הנלמד לדרישות הישראליות.

דבר נוסף הוא שחשוב לוודא הוא, כי מוסד הלימודים המבוקש מוכר על ידי משרד החינוך בישראל וכי לא מדובר על מוסד אקדמאי מפוקפק. בדיקה מקיפה לפני תחילת התואר תחסוך לכם כאבי ראש ועוגמת נפש בסוף התואר. 


כמה זה עולה לנו?

זו אחת השאלות החשובות בסוגיית הלימודים בחו"ל.

מצד אחד, מדינות מסוימות באירופה יציעו תנאים נוחים יותר מאשר קיימים בתואר רפואה מקביל בישראל, כך למשל בגרמניה שכר הלימוד עומד על כ- 500 יורו לסמסטר, סכום הנמוך מהנדרש בישראל.

אך מאידך, הוצאות המחיה, טיסות לישראל והוצאות חשובות אחרות יכולות להפוך לימודי רפואה בחו"ל למיזם לא פשוט כלכלית.

לכך חשוב להוסיף, כי בשנים הראשונות יהיה קשה יחסית לעבוד בחו"ל, וזה מפני שאת רוב הזמן תידרשו להשקיע בלימודים עצמם. עבודה בחו"ל תהיה אפשרית רק לאחר תקופה מסוימת ולכן כדאי להגיע עם חיסכון מוכן, לפחות לתקופה הראשונה של השהות.

לימודים בחו"ל או לימודים בארץ – זאת השאלה

ההחלטה היכן ללמוד צריכה להתקבל לאחר שקלול נתונים רבים ביחס לעצמכם ולחייכם בטווח הקצר והארוך.

לימודי רפואה בחו"ל הם לא פשוטים ברמה המנטאלית, שכן מדובר על ניתוק פיזי מישראל למשך מספר שנים לא מבוטל. אנשים שקשה להם לעזוב את הבית לתקופות ארוכות יתקשו לחיים מסוג זה וצריכים לקחת זאת בחשבון.

מצד שני, אם אתם רוצים להכיר תרבות חדשה, ללמוד שפה, לאפשר לעצמכם להיפתח ואולי בעתיד אף לעבוד בחו"ל והכי חשוב, ללמוד את מה שתמיד חלמתם עליו – לימודי רפואה בחו"ל הם אופציה מצוינת שמאפשרת לקבל עולם ומלואו ואולי חשוב מהכול – לחזור לישראל כדוקטור.

סטודנטים ישראלים רבים נוסעים לחו"ל להגשים חולם וללמוד לימודי רפואה. גם אתם רוצים? לחצו כאן כדי לקרוא את כל מה שצריך לדעת לקראת לימודים בחו"ל.