אם אין לך ויזת עבודה לארצות הברית החוק האמריקאי קובע כי כל עבודה בתחומי המדינה אינה חוקית...
עבודה לא חוקית בארה"ב - אם אין לך ויזת עבודה, זה לא משתלם!
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
חיפוש באתר
יצירת קשר
מאמרים אחרונים

עבודה לא חוקית בארה''ב

Hebrew
תאריך: 13/01/2015 16:28   

העבודה בארה"ב למי שאינו מחזיק באזרחות אמריקאית היא חוקית אך ורק אם יש לך ויזת עבודה. ישראלים רבים מגיעים לארה"ב עם וויזה של תייר B1 וויזה לנסיעת עסקים B2 או וויזת סטודנט F1 ועובדים שם, אבל זוהי עבירה על החוק.

לא קיימים "הסדרים" כלשהם בין מעסיקים לבין שלטונות ההגירה לעבודה עם וויזת תייר – לא משנה מה הבטיחו לך בסוכנות שגייסה אותך לעבודה. עבודה ללא אשרה גם תמנע ממך מלהוציא רישיון נהיגה במרבית מדינות ארה"ב.

כיצד ניתן לקבל אישור עבודה חוקית? עבודה לא חוקית בארהב

לעבודה זמנית בארה"ב נחוצה אשרת עבודה מסוג H2B, אותה מוציאה החברה המעסיקה.

קיימים גם סוגים נוספים של וויזות המאפשרות עבודה, כמו וויזה לצורך רילוקיישן של עובדים מקצועיים בחברות בינלאומיות, אמנים מצטיינים או משקיעים.

למידע נוסף על סוגי הוויזות הקיימות לחץ כאן

את הבקשה הראשונית לויזה לארה"ב מוציאה החברה שתעסיק אותך. אם אושרה בקשת המעסיק, עליך לשלם אגרה ולקבוע ראיון אישי בנציגות האמריקאית, שם יהיה עליך למלא טפסים מפורטים באנגלית, להציג דרכון ותמונה.

חשוב למלא את הטפסים בצורה מדויקת על מנת שהליך הקבלה יעבור בצורה חלקה.

הויזה תקפה רק לעבודה בחברה שהגישה את הבקשה. כך שגם אם הגעת באופן חוקי עם חברה אחת, ועברת לחברה אחרת, מדובר בעבירה. גם פעולה זו אפשרית בקלות אבל אינה חוקית. אם סיימת לעבוד בחברה עליך לעזוב את ארה"ב תוך 10 ימים.

הויזה ניתנת להארכה עד שלוש שנים, שבסופן יש לעזוב את ארה"ב לשלושה חודשים לפחות, לפני שחוזרים עם ויזה חדשה.

מי יכול לעצור אותך על עבודה לא חוקית בארה"ב?

כל שוטר מקומי או פדראלי שעוצרים מישהו על עבירה כלשהי – למשל עבירות תנועה – יכולים לבקש ממנו מסמכים המעידים על שהותו חוקית בארה"ב.

בנוסף, ישנה משטרת ההגירה של ארה"ב ICE – Immigration and Customs Enforcement, השלוחה המבצעית של המשרד האמריקאי לביטחון המולדת Homeland Security. זו עורכת פשיטות וביקורות בקניונים ומקומות אחרים בהם יש עובדים לא חוקיים.

לקריאה נוספת: עבודה בעגלות מכירה בחו"ל

להקטין את הסיכוי להיתפס

סטטיסטית הסיכוי להיתפס בעבודה לא חוקית בארה"ב הוא קטן ועומד על 1:700 בערך. ניתן לשפר את הסיכויים בעיקר על ידי שמירה על פרופיל נמוך כלומר – לא עושים דברים שעלולים להביא להלשנה או לבדיקה על ידי שוטר. למשל, “קומונה" גדולה של מהגרים לא חוקיים שמרעישה ומפריעה לשכנים עלולה להביא לתלונה ובדיקה של המשטרה.

גם ניסיון להוציא רישיון נהיגה במדינה שאינה מאפשרת זאת עלול להביא לבדיקה של רשויות ההגירה. מצד שני, ישנם יעדים מסוימים בהם עוד לא קרה שנתפס עובד לא חוקי. האכיפה בניו יורק הדוקה מאוד – ורבים מעדיפים כיום עבודה במדינות כמו מיין, קונטיקט, ווירג'יניה, מרילנד, מישיגן והוואי.

לקריאה נוספת: טיפים חשובים לפני יציאה לעבודה בחו''ל

מה העונש למי שנתפס?

מי שנתפס בארה"ב על עבודה לא חוקית ישב במעצר – לרוב עד שבוע בכלא רגיל ולא במתקן מיוחד – ישלם קנס ויגורש מארה"ב ובדרכונו תוטבע חותמת האוסרת על הכניסה לארה"ב בעתיד – למשך עשר שנים ולפעמים לכל החיים.

לקריאה נוספת: כל הדרכים לקבלת גרין קארד
 

ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור