אתר עבודה בחו"ל - כאן תמצאו את כל המידע לגבי פתיחת חשבון בנק בארצות הברית. איפה ניתן לפתוח חשבון? מהו חשבון תייר? ועוד
איך פותחים חשבון בנק בארה"ב?
x דיווח על תקלה
תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
חיפוש באתר
יצירת קשר
מאמרים אחרונים

מדריך לפתיחת חשבון בנק בארה''ב

Hebrew
  

 פתיחת חשבון בנק עבור תיירים או שאינם תושבי ארצות הברית הפכה קשה יותר מאז ה- 11 בספטמבר, בעקבות הפיגוע במגדלי התאומים.

ההחמרה בתקנות הבנקאות לזרים באה לידי ביטוי בהקשחת התנאים לפתיחת חשבון בנק,  ובמקרים מסוימים אף הפכה את העסק ליקר יותר. עם זאת, עדיין ישנם יתרונות רבים בפתיחת חשבון אמריקאי בתור זר.

יתרונות בחשבון בנק אמריקאי חשבון בנק ארהב

בפתיחת חשבון אמריקאי יתרונות ברורים כאשר במרכזם עומדות ההקלות הנלוות בביצוע עסקים באינטרנט.

כמו כן, אם יהיה ברצונכם לנהל עסק בארצות הברית או לקיים מסחר באמצעות מערכות ממוחשבות כגון: PayPal, כדאי שתחזיקו בחשבון בנק מקומי.

בנוסף, זרים פטורים מתשלום מס על הריבית שנצברה אם הם ממלאים טופס מיוחד בשם (W-8BEN) אשר מסופק על ידי הבנק שבו נפתח החשבון.

לקריאה נוספת: שיקולי מס בעת עבודה בחו''ל

גם אם אין לכם כוונה להשתמש בחשבון למטרות עסקים אלא לשימוש אישי בלבד, עדיין ישנם יתרונות לא מבוטלים בהחזקת החשבון.

מערכת הבנקאות בארה"ב היא מערכת מאוד תחרותית, ולעיתים קרובות ניתנות הטבות רבות עם פתיחת חשבון חדש.

בין ההטבות ניתן למצוא: פנקסי צ'קים בחינם, כרטיסי חיוב ללא הגבלת מספר העסקאות בחודש, בנקאות מקוונת בחינם, ולפעמים אף הטבות במזומן.

הטבה משמעותית נוספת היא, כי לאחר שפתחתם חשבון אמריקאי, לא תחויבו על עסקאות בחו"ל ולא תצטרכו לשלם עמלות על המרת מטבע (כל עוד העסקאות הינם בדולר אמריקאי).

בנוסף, לא תצטרכו לשלם עמלה על שימוש בכספומט, כל עוד אתם משתמשים בכספומט מהבנק בו פתחתם איתו את חשבון הבנק שלכם.

מי יכול לפתוח חשבון בנק בארה"ב?

כעיקרון, כל אחד יכול לפתוח חשבון, גם תיירים, אם כי, כאמור, זה ידרוש מתיירים מעט ניירת.

 מה צריך על מנת לפתוח חשבון?

על מנת לפתוח חשבון, מוטב להופיע בבנק עם דרכון, אשרת השהייה (ויזה) בארה"ב, מספר ביטוח לאומי אמריקאי (Social security) או לחילופין Tax ID number.

את התעודות הללו ניתן להוציא בארה"ב בעת שהייתכם, לעיתים הבנק אף מסייע בכך. כמו כן, קחו בחשבון שרוב הבנקים דורשים סכום מינימלי להשקעה על מנת לפתוח חשבון בנק, ובדרך כלל לזרים נוקבים בסכום גבוה יחסית.

איפה ניתן לפתוח חשבון בנק?

המוסדות האמריקאיים בהם הכי קל לפתוח חשבון, הם הבנקים הגדולים בארה"ב, לדוגמא: בנק אוף אמריקה (Bank of America), שיש לו גם סניפים ברחבי העולם ולא רק בארה"ב.

ישנם בנקים ישראליים הפועלים בחו"ל ומאפשרים גם הם לפתוח חשבון אמריקאי. כך למשל, מציע בנק לאומי, המפעיל סניפים בניו יורק, פלורידה, אילינוי וקליפורניה, פתיחת חשבון בנק שישמש אתכם בארצות הברית.

עם זאת, כדאי לברר אם הבנק יעניק לכם הטבות מיוחדות שהולמות את הצרכים שלכם, ואם לא, אין לו יתרון מיוחד לישראלים על פני אחרים.

אם אתם מתכננים להישאר במקום אחד במשך זמן רב (לימודים / עבודה בארה"ב), ניתן לפתוח חשבון במה שמכונה איגוד אשראי (Credit union), הפועל על בסיס של ארגון ללא כוונת רווח ומחזיר את כל הרווחים בחזרה לחברי הבנק. כלומר, בין היתר, גם לכם.

זה עשוי להיות תהליך מסובך יותר שכן מדובר במוסדות קטנים יותר ופחות מתורגלים לעבודה עם זרים, אך באם יתאפשר לכם לעשות כן, מהווים מוסדות אלו אפשרות טובה לבנק מקצועי וטוב.

כסף כבר יש - אז איפה ישנים בארה"ב? לחצו לפרטים